Idealnym rozwiązaniem do dezynfekcji syropu cukrowego w Cukrowaniach jest zastosowanie promieniowania UV. Dezynfekcję syropu stosuje się tuż przed załadunkiem do cystern np. Samochodowych.
Takie rozwiązanie jest wielokrotnie tańsze od sterylizacji termicznej.
Lampy UV do dezynfekcji syropu cukrowego wyposażone są standardowo w:
– alarm informujący o awarii lub przepaleniu się świetlówki UV
– licznik godzin pracy
– licznik liczby wyłączeń.
Lampy UV wykonana  jest ze stali ASI 316.
Sterylizator UV wyposażony jest  w szafę zasilająco- sterującą.
Sterylizatory UV  posiadają  promieniowanie UV w dawce  1200 j/m2.

Dezynfekcja promieniami UV do wody. Technologie lampy UV do dezynfekcji w pętli wody oczyszczonej. Rozbijanie ozonu w pętli dystrybucyjnej sterylizator UV.

Promieniowanie UV wykorzystywane jest do dezynfekcji wody ultra czystej, w celu usunięcia z wody oczyszczonej organicznych związków węgla TOC.

Podczas promieniowanie UV w wodzie powstają rodniki OH, które powodują utlenianie organicznych związków węgla do dwutlenku węgla i wody.

Za pomocą promieniowania UV można także prowadzić destrukcję chloru i chloramin. Jest to technologia zamieniająca adsorpcję za węgla aktywowanego lub preparatów chemicznych. Z wody można skutecznie wyeliminować wolny chlor do wartości 1,0 ppm.

Sterylizatory do wody serii UVITRON przeznaczone są do dezynfekcji wody oczyszczonej w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, do dezynfekcji wody ultraczystej w przemyśle mikroelektronicznym oraz do rozbijania ozonu, w pętlach dystrybucyjnych, w których stosowana jest dezynfekcja ozonem.
Zastosowano promienniki Indium-Amalgam o żywotności 10000 – 16000 godzin.
Idealnie higieniczna konstrukcja gwarantuje spełnienie najostrzejszych wymogów cGMP i FDA.

Wydajność: 6 m3/h, 15 m3/h, 30 m3/h.