Idealnym rozwiązaniem do dezynfekcji syropu cukrowego w Cukrowaniach jest zastosowanie promieniowania UV. Dezynfekcję syropu stosuje się tuż przed załadunkiem do cystern np. Samochodowych. Takie rozwiązanie jest wielokrotnie tańsze od sterylizacji termicznej.
Sterylizatory UV do syropu cukrowego  posiadają:
– system alarmowy informujący o awarii lub przepaleniu się promiennika UV
– licznik godzin pracy urządzenia
– licznik liczby wyłączeń.
Korpus Lampy UV wykonany jest ze stali ASI 316.
Urządzenie posiada odrębną szafę zasilająco- sterującą.
Sterylizatory UV  projektowane jest na promieniowanie 1200 j/m2.

Dezynfekcja promieniami UV do wody. Technologie lampy UV do dezynfekcji w pętli wody oczyszczonej. Rozbijanie ozonu w pętli dystrybucyjnej sterylizator UV.

Promieniowanie UV wykorzystywane jest do dezynfekcji wody ultra czystej, w celu usunięcia z wody oczyszczonej organicznych związków węgla TOC.

Podczas promieniowanie UV w wodzie powstają rodniki OH, które powodują utlenianie organicznych związków węgla do dwutlenku węgla i wody.

Za pomocą promieniowania UV można także prowadzić destrukcję chloru i chloramin. Jest to technologia zamieniająca adsorpcję za węgla aktywowanego lub preparatów chemicznych. Z wody można skutecznie wyeliminować wolny chlor do wartości 1,0 ppm.

Sterylizatory do wody serii UVITRON przeznaczone są do dezynfekcji wody oczyszczonej w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, do dezynfekcji wody ultraczystej w przemyśle mikroelektronicznym oraz do rozbijania ozonu, w pętlach dystrybucyjnych, w których stosowana jest dezynfekcja ozonem.
Zastosowano promienniki Indium-Amalgam o żywotności 10000 – 16000 godzin.
Idealnie higieniczna konstrukcja gwarantuje spełnienie najostrzejszych wymogów cGMP i FDA.

Wydajność: 6 m3/h, 15 m3/h, 30 m3/h.